25 Ekim 2021 Pazartesi

BAŞKAN AKTAŞ'TAN BASKETBOLA ANLAMLI DESTEK!

Başkan Aktaş'tan basketbola anlamlı destek!

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım şirketi Burulaş bünyesindeki Bursa Deniz Otobüsleri (BUDO), Türkiye Basketbol 1. Ligi’nde mücadele eden Gemlik Basketbol Kulübü’nün isim sponsoru oldu.

08 Aralık 2019 Pazar 23:17 BASKETBOL

Bursa’da eğitimkurumlarına spor salonları kazandırılması, amatör spor kulüplerinindesteklenmesi, Belediyespor Kulübü bünyesindeki branşlarla Türk sporuna yeniisimlerin kazandırılması gibi çalışmalarla sporu tabana yaymayı hedefleyenBursa Büyükşehir Belediyesi’nden bir destek de Gemlik Basketbol Kulübü’negeldi. Bugüne kadar özellikle deplasman maçları için otobüs desteği sunanBüyükşehir Belediyesi, son olarak BUDO ile Gemlik Basketbol Kulübü’nün isimsponsoru oldu. 

BUDO Gemlik BasketbolKulübü ile Büyükşehir Belediyesi arasındaki isim sponsorluğu anlaşması BandırmaKırmızı maçının devre arasında imzalandı. Büyükşehir Belediye Başkanı AlinurAktaş ile Kulüp Başkanı Berkay Bulut arasında imzalar atılırken, BursaMilletvekili Zafer Işık da bu anlamlı günde Gemlikli sporseverleri yalnızbırakmadı. İmza töreninde konuşan Aktaş, “Biz aslında ulaşım desteğiveriyorduk. Sponsorlukla alakalı bir şey yapabilir miyiz dediler. Aslında bizbu yılla alakalı planlamamızı yapmıştık. Ama şundan emin olabilirsiniz, bizözellikle salon sporlarının gelişmesi için elimizden gelen bütün desteğiveriyoruz. Bu sadece Bursa merkez için değil aynı zamanda ilçelerimiz içinde.Biliyorsunuz voleybol Efeler Liginde Büyükşehir Belediyespor’un takımı var.Basketbolda bayanlarda birinci ligde takımımız var. Ama Gemlik Basketbol,Berkay Bulut başkanlığında çok güzel işlere imza atıyor. Ben biliyorum ki400’den fazla çocuğumuz Gemlik Basketbol çatısı altında basketbolla uğraşıyor,aileler onları takip ediyor. Biz de böyle bir şeye yabancı kalamayız dedik. Ogün telefonda anlaştık. Ve iki gün sonra Gemlik Basketbol Merkezefendi’yiyendi. Daha sonra sahasında bir galibiyet aldı. Çarşamba günü de MamakBelediyeyi yendi, yani 3’te 3 yaptı. Hiç şüpheniz olmasın Gemlik Basketbolbugünden itibaren BUDO Gemlik Basketbol olarak yoluna devam edecek ama bugün deyenecek ve 4’te 4 yapacaklar. Eğer çorbada tuzumuz olursa ne mutlu bizlere”diye konuştu. 

Bu arada BüyükşehirBelediye Başkanı Alinur Aktaş, isim sponsoru oldukları BUDO Gemlik Basketbol’unBandırma Kırmızı takımı ile yaptığı karşılaşmayı da baştan sona izledi. Son üçmaçında Merkezefendi Belediyesi, Bornova Belediyespor ve Mamak Belediyesi’niyenen BUDO Gemlik Basketbol, oldukça çekişmeli geçen karşılaşmada BandırmaKırmızı’yı 97-95 yenmeyi başardı. Başkan Aktaş, sporcuların galibiyet sevincinesoyunma odasında ortak oldu ve tüm sporcuları tek tek tebrik etti.

 


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Bursaspor için büyük buluşma!

Bursaspor için büyük buluşma!