20 Eylül 2021 Pazartesi

9 FARKLI DALDA ETKİNLİK!

9 farklı dalda etkinlik!

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin İl Milli Eğitim Müdürlüğü’yle birlikte düzenlediği Büyükşehir Spor Etkinlikleri’nden (BOSE) bu yıl 350 bin öğrenci yararlanacak.

23 Ekim 2019 Çarşamba 22:20 BURSA'DA SPOR

Merinos AKKM’dedüzenlenen basın toplantısında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı AlinurAktaş, hareketsizlik yüzünden gençlerin sağlıklarını kaybetme tehlikesiylekarşı karşıya kaldığını belirterek, “Hedefimiz, Bursa’daki her öğrencimize sporyaptırmak, sporu yaşam biçimi haline getirebilmelerini sağlamak” dedi.

BOSE’nin 5. yılınedeniyle Merinos AKKM Muradiye Salonu’nda düzenlenen toplantıya, Bursa İlMilli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger de katıldı. Başkan Alinur Aktaş, yaptığıaçıklamada, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerini sporla buluşturmak, onlaraboş zamanlarını değerlendirebilecekleri faaliyetleri tanıtmak, sporu bir hayattarzı haline getirebilmelerine yardımcı olmak maksadıyla Bursa Okul SporEtkinlikleri’ni (BOSE) düzenlediklerini söyledi. Projeyle aynı zamandayetenekli çocukları tespit ederek sisteme kazandırdıklarını, sosyal-ruhsal vefiziksel yönden sağlıklı nesillerin yetiştirilmesine katkıda bulunmayaçalıştıklarını belirten Başkan Aktaş, “Projemizi, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzile imzaladığımız protokol kapsamında gerçekleştiriyoruz.Hedefimiz, Bursagenelinde öğrenim gören çocuk ve gençlerimize spor yaptırmak, sporu bir yaşambiçimi haline getirebilmeleri sağlamak” diye konuştu. 

9 farklı dalda etkinlik 

Başkan Alinur Aktaş, buyılki hedefin 350 bin olduğunu kaydetti. 2019-2020 eğitim ve öğretim döneminde9 farklı dalda planlama yapıldığını kaydeden Başkan Aktaş, “Bunlar arasındaçocuk ve gençlerimizin ilgisini çeken’yarışma-turnuva ve müsabakalar var.Büyükşehir Belediyesi olarak en büyük hazırlığın geleceğe yani çocuklarayatırım yapmak olduğunun bilincindeyiz. 2019-2020 BOSE’nin hayırlara vesileolmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

2019-2020 BOSE, futbol,‘Şehrin en hızlısı’, mini golf, mangala, sokak basketbolu, ‘Maceraya hazırmısın Bursa?’, ‘Kayak öğreniyorum’, ‘Yüzme öğreniyorum’ ve özel çocuklar sporşenliklerine ev sahipliği yapacak.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Bursaspor'da çifte imza!

Bursaspor'da çifte imza!