25 Ekim 2021 Pazartesi

AKTAŞ: GELECEĞİMİZ SPORLA ŞEKİLLENİYOR!

Aktaş: Geleceğimiz sporla şekilleniyor!

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, çocukları spor ve sanata yönlendirmeleri için ebeveynlere çağrıda bulundu.

09 Ağustos 2019 Cuma 22:36 BURSA'DA SPOR

Başkan Alinur Aktaş, yazspor okullarında yüzme eğitimi alan çocuklarla bir araya geldi.

Aktaş, “BüyükşehirBelediyesi olarak 17 ilçede alt yapı ve üst yapı hizmetlerimize devam ederken,sportif faaliyetleri de önemsiyoruz. Geleceğimiz olan çocuklarımızın vegençlerimizin, özellikle yaz tatilinde sporla ilgilenmeleri hedefiyle önemliçalışmalar yapıyoruz” dedi.

Yaz spor okullarının buyıl 17 Haziranda başladığını söyleyen Başkan Aktaş, “Sporu bir yaşam felsefesihaline dönüştürmeyi ve çocukların en az bir spor veya sanat dalıylailgilenmelerine destek olmayı hedefliyoruz. Spor okullarına katılanlar arasındasporla profesyonel anlamda ilgilenebilecek çocukları da şehrimize ve ülkesporumuza kazandırmak istiyoruz. Anne ve babaları çocuklarını sporayönlendirmeye davet ediyorum. Çocuklarımız yaz spor okullarında temeleğitimlerini alarak hem yeni arkadaşlar ediniyor, hem de uzman eğitmenlerlekeyifli anlar geçiriyor. Aileler de bu eğitimleri izleyebiliyor” diyerekgençlere yönelik yatırımların önemini vurguladı. 

Başkan Aktaş, 4 dönemdegerçekleştirilen yaz spor okullarının ilk dönemine yaklaşık 1800, ikincidönemine 2000 civarında kişinin katıldığını ve yoğun ilginin sevindiriciolduğunu söyledi. Halen devam eden 3. dönemiyle birlikte 4 bini aşkın çocuğuneğitim aldığı yaz spor okullarında, 4. dönemin ise 27 Ağustos - 6 Eylültarihlerinde yapılacağını ifade eden Başkan Aktaş, Engelliler ŞubeMüdürlüğü’nün dezavantajlı gruplar için düzenlediği spor faaliyetlerinin deyoğun ilgi gördüğünü belirtti.

 

Yaz spor okullarıbünyesinde basketbol, bisiklet, boks, jimnastik, güreş, kano, karate, masatenisi, satranç, tenis, okçuluk, voleybol, yelken ve yüzme branşlarındaeğitimler veriliyor.

 


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Bursaspor 3 futbolcudan gelir elde etti!

Bursaspor 3 futbolcudan gelir elde etti!