16 Haziran 2021 Çarşamba

ERDEM: ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYARIZ!

Erdem: Elimizi taşın altına koyarız!

Bursaspor'un içinde bulunduğu mâlî çıkmaza yönelik Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem'den iki ayrı teklif geldi. "Radikal tedbirler şart" diyen Erdem, "Bursaspor için elimizi taşın altına koyarız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın" ifadelerini kullandı.

02 Ağustos 2019 Cuma 23:47 BURSA'DA SPOR

Bursaspor'a ilişkinaçıklamalarda bulunan Nilüfer Belediye Başkanı Erdem, "Bursaspor 5büyükten biri. Bu duruma düşmesini gerçekten kimse istemezdi. Şampiyonluğu olanbir takımın bu duruma düşmesi bizi ciddi anlamda üzüyor. Bir Bursalı olarak,bir Bursaspor Kongre üyesi olarak benim en çok üzüldüğüm konulardan biri"dedi. 

"Milletvekilleridevreye girmeli"

Geçtiğimiz haftalardaBursa Valisi Yakup Canbolat başkanlığında şehir protokolünün Bursasporyönetimiyle bir araya geldiğini hatırlatan Erdem, şunları söyledi:

"Maalesef çok somutöneriler ortaya çıkmadı. Bir tek bizler 'Radikal kararlar vermemiz lazım, bununiçin de milletvekillerinin görev almaları gerekiyor' dedik. Çok basit bir önerisunduk. Bursaspor'un şu an tesislerinin bulunduğu bir arazi var. BurasıHazine'ye ait. Yaklaşık 80 dönüm civarında bir alan: Buradaki mülkiyetin düşükbir ücret karşılığında Bursaspor'a verilmesi. Bu yapılabilir. Maliye Bakanlığıbu tür işlemleri birçok yerde yapmıştır. Bu alanın Bursaspor'a verilmesi veBüyükşehir Belediyesi'nin de bu alan üzerinde bir imar tasarrufunugerçekleştirmesi halinde, Bursaspor buradan ciddi anlamda bir değerkazanacaktır. Bu değer de Bursaspor'un borçlarının hemen hemen tamamınıkarşılayacaktır. Zor bir iş değil. Biraz siyasi çalışmayla yapılacak birkonudur." 

"BTSO kampanyabaşlatabilir" 

İkinci bir görüş dahadile getiren Erdem, "Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'nın (BTSO) 40 bin üyesivar. Her üyeden bin lira ya da 10 bin lira gibi, 10 ayda biner biner vermesikaydıyla bile 400 milyon gibi bir gelir elde edilebilir. Bunun için bir kampanyayapılabilir. Bu kampanyayı BTSO üstlenebilir. Bir taraftan imarla ilgili kısmamilletvekilleri sahip çıkabilir. Bu bir defaya mahsus olarak yapılır ve ondansonra da kontrollü bir şekilde kulübün yönetilmesi lazım" dedi. 

"Radikal kararlarşart" 

Radikal bir çalışmayapılmadan Bursaspor'un çıkmazdan kurtulamayacağını belirten Erdem,"Bazıları Ben mi yaptım bu borcu diyor. Bu yıllardan beri süregelen birsorun. Bugün karşımıza çıkmış ve artık ligden düşmüşüz. Tahtanın açılmasıkonusunda ciddi sorunlar yaşanıyor" diye konuştu. 

"Elimizi taşınaltına koyarız" 

Nilüfer Belediyesi olarakdaha önce olduğu gibi loca desteğine devam edeceklerini kaydeden Erdem,"Belediye olarak yapabileceğimiz o. Ama Bursa çapında yapılacak kampanyayada destek oluruz. Biz de elimizi taşın altına koyarız Bursaspor için. Bundankimsenin şüphesi olmasın" ifadelerini kullandı.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Aktaş: Geleceğimiz sporla şekilleniyor!

Aktaş: Geleceğimiz sporla şekilleniyor!