25 Ekim 2021 Pazartesi

YOLUMUZA DEVAM ETMEK İSTİYORUZ

 Yolumuza devam etmek istiyoruz

Bursaspor Teknik Direktörü Yalçın Koşukavak, cumartesi günü oynanacak Ümraniyespor maçında umut ettikleri skoru alacaklarını söyledi. Ayrıca Koşukavak, milli takımın Fransa deplasmanında aldığı bir puanının iyi bir skor olduğunu vurguladı.

15 Ekim 2019 Salı 22:00 FUTBOL

Yeşil-beyazlı takımdaTeknik Direktör Yalçın Koşukavak, futbolcular Musa Araz ve Çağatay Yılmazantrenman öncesinde açıklamalarda bulundu. Açıklama öncesinde pazartesi günü 47yaşına giren Koşukavak’ın doğum günü basın mensupları tarafından kutlandı.

TSYD Bursa Şube BaşkanıMehmet Ali Ekmekçi’nin aldığı pastayı Koşukavak üfledi. Ayrıca Koşukavak, BarışPınarı Harekatı’ndaki Mehmetçiğe destek için asker selamı verdi. Yeşil-beyazlıtakımın Başkanı Mesut Mestan ve Genel Sekreter Ali Büyükkurt’da antrenmanıyakından takip etti. 

“İlerleyen zamanlardamilli takım daha iyi olacak” 

Milli takım ile ilgilikonuşan Koşukavak, “Daha önce bu konu hakkında bir şeyler söylemiştim. Biryapılanma var. Bu doğrultuda gidiyor ve zaman alıyor. Lucescu döneminde de buoyuncular çok gelip gidiyordu ama o zaman erkendi. Biraz birlikteliğe ihtiyaçvar. Milli takımlarda çok fazla bir arada oynayacak süre olmadığından dolayı,bir zaman diliminden sonra bazı şeyler oluyor. İyi bir sonuç bana göre. Fransadeplasmanında 1 puan almak gayet iyi. İlerleyen zamanlarda milli takımın dahaiyi olacağını düşünüyorum” dedi.

“Umut ettiğimiz skorualacağız” 

Ümraniye maçı ile ilgiliaçıklama yapan Koşukavak, “Ümraniye şu anda ligde lider uzun soluklu süredirbir arada oynayan bir kadro var. Ben 2-B’de de İstanbulspor ile şampiyon olduğumdaonlarla çekişiyordum. O kadroyu o zamandan beri biliyorum. Sürekli 3-4transferle veya 5 transferle takviye yapıyorlar ve kadroyu korumayaçalışıyorlar. 14 puan alan takım illa ki doğru bir şeyler yapıyordur. Ben rakipanalizlerinde de neyi doğru yaptıklarımı inceledim. Ona göre hazırlıklarımızısürdürüyoruz. Umut ettiğimiz skoru alacağımızı düşünüyorum” diye konuştu. 

“Maç kaybettim ama elimdeiyi bir oyun var” 

Oyunun bütünü ile dahaçok ilgilendiğine vurgu yapan Koşukavak, şöyle devam etti:

“Ben oyunun bütünü iledaha çok ilgileniyorum. Topun rakipte olduğu zamandaki alanlarla ilgileniyorum.Ya da top bize geldiğinde alanlarla ilgileniyorum. Bu demek değildir ki rakibinetkili futbolcularını kontrol etmek lazım. Erzurumspor maçında öyle bir şey yapmıştık.Ona benzer planlarımız var. Bunları cumartesi günü görelim. Altay maçındansonra bazı siteler gördüm. Scout ve okta verilerini paylaştılar. Bu verilerde10 maçta kaç maç kaybedebilirsiniz. 1 ya da 2 maç kaybedersiniz. Yani şunusöylemek daha doğru olur evet maç kaybettim ama elimde bir iyi oyun var. Benitatmin eden ileriye götürecek şeye bakıyorum. Kötü oynayıp kaybettiğiniz zamanböyle bir umutsuzluk da oluyor. Deplasmanlar şöyle; bu ligin bir gerçeği var.Geriye düşmeyeceksiniz. Bu ligin süper ligden biraz farklı dinamikleri var. Oyüzden böyle deplasmanda talihsizlik olarak düşünüyorum. 8 dakikada 2-0 geriyedüşüyorsunuz ve öbür deplasmanda 8. dakikada bir gol yiyorsunuz psikolojikolarak acaba Adana Demir gibi mi oluyoruz etkisi oluyor bende veoyuncularımda.”

Ufuk Sarıca’nın Bursasporbasketbol maçının ardından söylediği bir sözü hatırlatan Koşukavak, şunlarısöyledi:

“Yeni kurulan takımlardeplasmandaki baskılara cevap verebilmek veya geriye düşen skorlardankalkabilmek için birlikteliğe ihtiyaç var. Şu an Bursaspor’un sahadaki geçenseneden 20 maç oynayan Lato var, 8 maç oynayan Sheu ve 5 maç oynayan Kubilayvar. Geriye düştüğünüz zaman toparlanmak zor oluyor. Öne geçtiğimizde skoratutunuyoruz. O skora tutunmayla birlikte alanları daraltıyoruz. Sonuçitibariyle birlikte oynamak çok büyük bir avantaj. O problemleri, sahanıniçindeki ani reaksiyonlara cevap vermemiz gerekiyor. Bir çok takım 2-0 ve yaerken gol yediği zaman dönmek kolay değil. Talihsizlik olarak görüyorum.Kornerden ve yanlış top kullanmaktan gol yedik. Futbolda böyle şeyler oluyor.”

Sakatlıklar hakkındabilgiler veren Koşukavak, “Sakat oyuncularımız maalesef sürekli var. Öyle birtalihsizliğimiz var bir de sürekli ön alandan öyle oyuncu kaybediyoruz. Şu andaonur Burak yavaş yavaş antrenmanlara başladı ama şu anda maç oynayacak fizikseldurumdan söz etmiyorum. Yüzde 80 durumunda sakatlıkları devam ediyor. Haftasonuna kadar değerlendirip karar vereceğiz. Selçuk ve Özer milli aradaburadaydı. Sleznyov’un özel bir durumu vardı. Onun futbolcu olmasına katkısağlayan antrenörü vardı. O Ukrayna’da vefat etmiş ben ona izin verdim. Sonrada hasta oldu. Milli takım arasında maalesef Sleznyov hiç antrenman yapamadı”şeklinde konuştu. 

Musa: “Ümraniye maçındainşallah iyi sonuç olur” 

Milli takım arasını iyideğerlendirdiklerini anlatan Musa Araz, “Fiziksel olarak iyi çalıştık. Bu haftataktiksel olarak çalışacağız. Ümraniyespor maçına hazırlanacağız, inşallahsonuç da iyi olur. Burada çok güzel bir ortamı gördüm. Herkes karakterli, yenioyuncular için adaptasyon kolay oldu. Şu an bir sıkıntımız yok, her şey buradaiyi geçiyor. Her maç önemli ama iç sahamızdaki maçların da ayrı önemi var. İçsaha maçlarımızda iyi performanslar gösterdik. İnşallah Ümraniyespor maçını dakazanacağız. A Milli Takım’ı takip ettik, Fransa’ya karşı her zaman zor maçlarolur. İyi savaştık. Fransa’dan 1 puan almak güzel bir şey” açıklamasındabulundu. 

Çağatay: “Gururluyuz vemutluyuz” 

Milli arayı ve millitakımın Fransa beraberliğini değerlendiren genç futbolcu Çağatay Yılmaz ise,“Milli arayı çok atletik geçirdik. Ümraniyespor maçıyla birlikte aradangalibiyetle dönmek istiyoruz. A Milli Takımımız tebrik ediyoruz. İnşallah busüreçten sonra da lider olarak devam ederiz. Ne mutlu Türküm diyene.Gururluyuz, mutluyuz. Ağabeylerimiz orada beraberlik aldı, beraberlik bizimiçin önemliydi. Biz de kendi takımımız açısından bu hafta Ümraniyespor’u yenipdevam etmek istiyoruz” dedi. 

“Performans sırası bizede gelecek” 

Kendi performansı ileilgili soruya Yılmaz, şu cevabı verdi:

“Sakatlığım vardı bilekbağlarım koptu. Sakatlık sürecini iyi bir şekilde atlattım. Hocamız YalçınKoşukavak ile saha içerisinde de saha dışarıda da iyi diyaloglar içerisindeyiz.Biz öğrenme aşamasındayız, oynama aşamasında değiliz. Performans sırası bize degelecek. O şans geldiğinde inşallah iyi bir şekilde değerlendirip devam etmekistiyorum Biz kendi oyunumuzu oynayacağız, kendi futbolumuza bakacağız.Antrenmanda yaptığımız işleri sahaya yansıtırsak güzel bir galibiyet bizibekliyor.” 

“Yalçın hoca ile birlikteparlayacağımızı düşünüyorum” 

Kulüpte gençlere değerverildiğini ifade eden Yılmaz, “Gençlere çok değer veriliyor, eski yıllarda daçok önemli işler yaptık. Enes Ünal, Ozan Tufan, Volkan Şen örneklerimiz var.Yalçın hoca ile birlikte parlayacağımızı düşünüyorum. İnşallah bu şekilde devameder” şeklinde konuştu.

 


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Bursaspor 3 puanı aldı!

Bursaspor 3 puanı aldı!