25 Ekim 2021 Pazartesi

AYBABA: PUAN ALMAK İSTİYORUZ!

Aybaba: Puan almak istiyoruz!

Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, deplasmanda cuma günü oynanacak Galatasaray maçında iyi futbol oynayarak, puan almak istediklerini söyledi.

17 Ekim 2018 Çarşamba 23:17 FUTBOL

Yeşil-beyazlı takımınTeknik Direktörü Samet Aybaba, İbrahim Yazıcı Özlüce Tesisleri'nde basınmensuplarının sorularını cevapladı. 

Cuma günü oynanacak Galatasaray maçıylailgili konuşan Aybaba, "Galatasaray kendi sahasında çok etkili bir takım.3 gündür çalışıyoruz. Biz de iyi bir takımız. Saha içerisinde birçok şeyi iyiyaptık, ama bazı sıkıntılar yaşadık skorlar ile ilgili. Belki bu bizim içindönüm maçı olabilir. Buraya kadardır skorlar diye düşünüp oyuncularımızı motiveediyoruz. İyi bir futbol oynayarak, herkese Bursaspor’un nasıl bir takımolduğunu göstererek, bu maçtan puan almak istiyoruz" diye konuştu. 

Fatih Terim'inGalatasaray ile alakalı soruya Aybaba, "Teknik direktörlerin uzun yıllarçalışması, mukavele yenilemesi çok doğru bir şeydir. Camiası da bu yönde kararveriyorsa saygı duymak lazım. Fatih Terim zaten uzun yıllar çalıştı, hemGalatasaray’da hem milli takımda. Ona bu uzun süreç içerisinde başarılardiliyorum" diye cevapladı. 

“Furkan ve Yusuf’a cevizaltı iyi gelmiş”

Furkan Soyalp ve YusufErdoğan'ın affedilmesi ile ilgili soruya Aybaba, "Daha iyi çalışıyorlarşimdi. Ceviz altı iyi gelmiş onlara, oranın havası çok güzel. Biz de gidiyoruz.2-3 kere de ben gittim. Çok keyifliydi orası. Arkadaşların performansı gittikçeyükseliyor. Biz onları zaten dinlenmeye göndermiştik oraya, iyi yapmışız diyedüşünüyoruz, onlar da öyle düşünüyor. İnşallah iyi katkıları olur bundansonra" açıklamasını yaptı. 

“Ankaragücü galibiyetibize olumlu yansır” 

Ankaragücü galibiyetisonrası takımın genel durumu hakkındaki sorula Aybaba, şu cevabı verdi:

“Galibiyet bizeGalatasaray’a karşı çok olumlu yansır. Çok stres çekiyorduk, çok iyi maçlarçıkardık. 5-6 maç iyi oynadık, 1 maç kötü oynadık. Oralarda bir şeyleralabiliriz diye düşünüyorduk olmayınca takım doğal olarak strese giriyor.Özellikle bu maçta girmelerinden daha doğal bir şey olamazdı. MKE Ankaragücümaçını kazanınca oyuncularımız gerçekten rahatladı. Bu rahatlamanın nereyekadar olduğunu biz de oyuncularımıza anlatıyoruz. Böyle bir futbol şehrinin dahaiyi şeylere layık olduğunu anlatıyoruz. Onlar da algılıyorlar. Bizim içinGalatasaray maçı zor bir maç ama başlangıç olur diye düşünüyoruz.” 

“Oyun planında değil amaoyuncu değişiklikleri yapacağız” 

Oyun planı hakkındakisoruya Aybaba, şöyle cevap verdi:

“Oyun planında değil amaoyuncu değişiklikleri yapacağız, tercihlerde değişiklik olabilir. Onun hakkındaçalışıyoruz, bir de rakip var biliyorsunuz. Onların da ne yaptığı çok önemlinereden hücum yaptığı duran toplarda nasıl etkili olduğu, kimi nasıl nereyekullandığı bununla ilgili de çalışmalarımız var.” 

“Karar veren bir taneydişimdi iki oldu” 

Hakemlerle ilgili soruyaAybaba, “Ne söyleyeyim artık. Hakem artık bir taneydi karar veren şimdi artıkiki tane oldu. Durumu siz daha iyi anlamışsınızdır” diye cevapladı. 

“Milli takımımız takımolma özelliğini kazanamadı” 

Milli takımın sorulmasıüzerine Aybaba, “Milli takımımız takım olma özelliğini daha kazanamadı, takımgibi oynayamıyor. Sanki bir yerden oyuncuları toplamışsınız bir yeregetirmişsiniz onlar oynamaya çalışıyorlar gibi görünüyor. Bu ülkenin takımıdır.Bazı özellikleri taşıması lazım. Önce milli ruhu olması lazım. Onu sahayayansıtacak birliktelikleri arkadaşlıkları ve aidiyet duyguları olması lazım.Bunlar olmazsa 3 gün kala çeşitli Avrupa kentlerinde oynayan oyuncularımızıtoplayıp bir yere getirirseniz bu iş olmaz. Kendi ligimizden kurulu bir iskeletkadronun üzerine yurt dışında katan oyuncularımızı da katarsak daha farklı biryere gelir milli takım. Tabii ki altyapılar önemli. Altyapılardan ne kadar çokoyuncular takımlarında oynarsa milli takıma da o kadar çok yansır. O nedenlealtyapıya destek vermeye devam etmek lazım. Yapılıyor mu? Bence hayır. Halayapılmıyor. Önce bir açıklansın bakalım son kararımız nedir yabancı uygulamasıile ilgili, sayılarla, rakamlarla oynamaya bayılırız biz ülke olarak. Bir türlüsistemi oturtamadık. Oturtsaydık futbol ile ilgili daha keyifli şeylerikonuşurduk, kulüplerimizin ekonomik sorunlarının niye büyüdüğünü konuşmuyorolurduk. İnşallah futbol aklı bir araya gelir bunlarla ilgili karar verir bizde keyif alırız” açıklamasında bulundu.

Yerli oyuncularla ilgilisoruya Aybaba, “Çok doğru olur destek, altyapıya yatırım olabilir, sahaolabilir, tesiste destek olabilir ama doğru yere uygulandığında takip etmeklazım. Altyapı antrenörlerine teşvik olabilir. Bir şey planlanır, konuşuruz,daha çok geliştiririz diye tartışırız aramızda” şeklinde cevapladı. 

Galatasaray hazırlıkları 

Öte yandanyeşil-beyazlılar, Galatasaray maçı hazırlıklarını akşam saatlerinde yaptığıantrenmanla sürdürdü. Sakatlığı bulunan Henri Saivet, Abdullahi Shehu ve UmutNayir katılmadı.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Timsah, Galatasaray''dan 1 puan aldı!

Timsah, Galatasaray''dan 1 puan aldı!