25 Ekim 2021 Pazartesi

AYBABA'DAN TARAFTAR DESTEĞİ AÇIKLAMASI!

Aybaba'dan taraftar desteği açıklaması!

Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, pazar günü oynanacak Antalyaspor maçında taraftarın desteğiyle keyifli futbol oynayarak üst üste üçüncü galibiyetlerini almak istediklerini söyledi.

06 Aralık 2018 Perşembe 13:04 FUTBOL

Yeşil-beyazlı takımın Teknik Direktörü Samet Aybaba,İbrahim Yazıcı Özlüce Tesisleri’nde basın toplantısı düzenledi.

 

Erzurumspor karşısında iyi bir galibiyet aldıklarınıvurgulayan Aybaba, "Üst üste ikinci galibiyetimiz oldu. Bir şeyler dahaiyi gitmeye başladı. Oyuncularımız daha iyi anlıyorlar, daha iyi yansıtıyorlar.Taraftarımız daha çok inanmaya başladı. Maçlara geliyorlar, coşku veriyorlar.Bursa futbol şehri, kazanmak burada çok daha keyifli. Antalyaspor iyi birtakım. Ligin üst sıralarında, sezon başladığından beri çıkış halinde. Kalitelioyuncuları var ve iyi yönetiliyor. Bizde hazırlanıyoruz. Kaliteli oyuncularıylailgili çalışmalar yapıyoruz. Arkadaşlarımız da istekli çalışıyorlar. Havalar dasoğudu, çalışmamız hızlandı. Taraftarımızın desteğiyle iyi ve keyifli futboloynayarak üst üste üçüncü galibiyetimizi almak istiyoruz. Bunu kalan son 2haftaya da yaymak ana düşüncemiz" dedi.

 

"Stancu, Sakho ve Shehu'yu ilk yarıkullanamayacağız"

 

Stancu, Sakho ve Shehu’nun durumu ile ilgili konuşandeneyimli teknik adam, "Onları ilk yarı sonuna kadar kullanamayacağız. Amaikinci yarı için bakacağız. Oyuncularla ilgili bazı değişimler de olacak. Bubir iş, verime ve oyuncunun düşüncelerine, kulübün bütçesine bakıyoruz, birplanlama yapıyoruz ve bu planlamanın en doğru olması için de elimizden gelenher şeyi düşünüyoruz. Tabi ki takıma katkısı olmayan bazı arkadaşlarımız gidecek,katkısı olanlarla devam edecek. Değişime gideceğiz" diye konuştu.

 

“Altyapıdan birkaç oyuncuyu devre arası kampınagötürmeyi düşünüyoruz"

 

Altyapıdan A takıma oyuncuların geleceğini belirtenAybaba, şunları söyledi:

"Bir, iki tane arkadaşımız var takip ediyoruz.Onlarla diyalog halindeyiz, konuşuyoruz. Takımdaki ihtiyaç olan mevkilere veaşağıdaki oyuncuların performansını geliştirmek adına birkaç tane oyuncuyu dadevre arası kampına götürmeyi düşünüyoruz."

 

"Yeni bir takım oluştu"

 

Takımın ilk 7 ve son 7 haftadaki performansı ilealakalı sorulan soruya ise Aybaba, şu yanıtı verdi:

"17 tane yeni oyuncumuz var. Daha yemek yerkenbile biliyorsunuz insan nereye oturacağını bilmiyor. Ancak 15-20 gün sonraadapte olunuyor. Arkadaşlarımızın hepsi bir yerlerden geldi, yeni bir takımoluştu. Oyuncuların üzerinde bir sürü olumsuzluklar var. Böyle bir futbolşehrine gelmiş bir şeyleri toparlamaya çalışıyor. Toparlamaya çalışma adı bileburada zor biliyorsunuz. Onun için bunları normal karşılamak lazım. Oyuncularımızınbazıları yeni adapte olmaya başladı, bazıları yeni nerede olduğunun farkınavarmaya başladı. Genç oyuncularımız da bir şeyleri atlatmaya çalışıyor. Kolaydeğil arada sallanıyorlar doğal olarak. Daha oyuncu kalite ve kriterleri yerineoturmadı. O yüzden bence geliştikçe süre uzadıkça bir şeyler de doğru gittikçetabii ki daha da gelişeceğiz."

 

"Böyle bir futbol şehrinde olmak keyifli”

 

Bursa’da insanların futbol ile yaşadığını anlatanAybaba, "Yaşadığınızda da olumsuzluklar nereye gider diye düşünüyorsunuz,olumlu bir şey olduğunda da nereye kadar çıkar diye düşünüyorsunuz. Normalkarşılıyorum. Böyle bir futbol şehrinde olmak keyifli bence. Keşke hep futbolkonuşulsa, bundan mutluyum, şikayetim yok. Oyuncularımın da bundan şikayetiyok. Tabi biz de kazandıkça bakıyoruz acaba neyi geliştirirsek neredeolabiliriz, nasıl bitirebiliriz diye. Biz de bunları düşünüyoruz” açıklamasınıyaptı.

Bir takım olduklarını vurgulayan tecrübeli teknikadam, "Dün altyapıya gittim, Çağatay altyapıya büyük bir televizyon almış,inanılmaz duygulandım. Salonda Çağatay’ın televizyonu olacak dediler. Takımolma özelliği ile ilgili bana göre çok önemli örneklerden birisi, aferin"şeklinde konuştu.

 

Antalyaspor maçı hazırlıkları

 

Yeşil-beyazlılar, sabah saatlerinde yaptığı antrenmanlapazar günü Antalyaspor ile sahasında karşılaşacağı maçın hazırlıklarınısürdürdü. Yağmur altında gerçekleşen antrenman ısınma hareketleri ile başladı.Basına kapalı olan bölümde ise, taktik antrenmanı gerçekleştirildi.

İdmana sakatlıkları bulunan Abdullahi Shehu, FurkanSoyalp, Diafra Sakho ve Ataberk Dadakdeniz katılmadı.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Konuk takım taraftarlarını ağırladılar!

Konuk takım taraftarlarını ağırladılar!