20 Eylül 2021 Pazartesi

ERDOĞAN: EKSİ 3 PUANI TELAFİ EDECEK KADROMUZ VAR

Erdoğan: Eksi 3 puanı telafi edecek kadromuz var

Bursaspor Sportif Direktörü Selçuk Erdoğan, takıma eksi 3 puan cezası verilmesiyle ilgili, "Galibiyette ne bir maç bizi şampiyonluğa götürecek, ne de mağlubiyette bir maç bizi şampiyonluktan edecek. Kesinlikle ve kesinlikle anahtar faktör sabır. İnanıyorum ki sezon sonunda mutlu sona ulaşacağız" dedi.

25 Eylül 2019 Çarşamba 21:19 FUTBOL

Yeşil-beyazlı takımınsportif direktörü Selçuk Erdoğan ve takım kaptanı Selçuk Şahin, antrenmanöncesinde İbrahim Yazıcı Özlüce Tesisleri'nde basın mensuplarının sorularınıcevapladı. 

Zor bir kupa maçıoynadıklarını dile getiren Erdoğan, "Kupadaki temel amacımız adım adımilerlemek ve beraberinde Süper Lig’e çıkma hedefiyle birlikte kupada da iyisonuçlar almak. Dünkü maçı takımın moral kazanması açısından çok önemlibuluyorum. Önümüzdeki Erzurumspor maçına ve geleceğe daha olumlu bakma adınaiyi bir galibiyet oldu. Genel açıdan takımın gidişatını iyi görüyorum. AdanaDemirspor deplasmanında ufak bir nazar boncuğu oldu. Erzurumspor maçıyla bunuda telafi edeceğimizi düşünüyorum" dedi. 

"Kolay bir ligdeğil" 

Bursaspor’un marka değerive büyüklüğünü kimsenin tartışmadığını, fakat bir kısım dezavantajlarınolduğunu anlatan Erdoğan, şunları söyledi:

"Kemik kadrooluşturmadan, transfer dönemini çok sıkıntılı bir şekilde 2-2.5 aylık süreçtegeçebildik. Bundan dolayı takımımızın iskeleti oluşmadı. Ligde son yıllarda hiçolmadığı kadar 1’inci ile 11’inci arasında bir maçlık kadar sıkışmış bir bantvar, bu da bizim adımıza olumlu görünüyor. Umarım ilerleyen süreçte milli takımarasına kadar Erzurumspor ve Altay maçlarını iyi bir şekilde değerlendirip,takımın iskelet kadrosunu oluşturup önümüze bakmayı planlıyoruz. Lig kolay birlig değil. Fatih Karagümrük deplasmanına gittik. Karagümrük’ün seyirci sayısısınırlı ama Bursaspor geldiği için bu seyirci sayısı kat be kat artıyor.Eskişehir deplasmanına gittik, tribünler dolu. Adana Demirspor son 1.5-2 yılınbelki de rekorunu kırdı çünkü Bursaspor geliyor. Önümüzde iç sahada 51 puanvar, 51 puanın 6’sını aldık. Geride kalan 45 puana da talip olmak için devamedeceğiz. Şampiyonluk yolunda bizim en önemli destekçimiz taraftarımız. Bununiçin iç saha maçlarımızı kazanmamız gerekiyor. Çok önemli bir Erzurumspor maçıoynayacağız. İç sahada şu ana dek maç kaybetmediler, dış sahada da puanalamadılar. Umarım dış saha performansları bu paralelde devam eder." 

"Sezon sonunda mutlusonu ulaşacağız" 

Eksi 3 puan cezasıylailgili de konuşan Erdoğan, "Çok üzüldük aslında, kısmen ya da tamamıylahukuki ve idari bir konu. Yönetim kurulumuz bu konu üzerinde çok emek verdifakat uzun vadeli dosyalar, kısa süre önce gelen haber, dosya sayısı çok fazlave ödeme tutarı da kulübün boyunu aşacak durumda. Bu süreci ne yönetim kurulune teknik heyet ne oyuncular ne de siz basın mensupları kendi başımıza aşmaşansımız yok. Şehrin yakaladığı bir hava var, bu birlikteliğimizi sezon sonunakadar sürdürmemiz gerekiyor. Galibiyette ne bir maç bizi şampiyonluğagötürecek, ne de mağlubiyette bir maç bizi şampiyonluktan edecek. Kesinlikle vekesinlikle anahtar faktör sabır. İnanıyorum ki sezon sonunda mutlu sonaulaşacağız" ifadelerini kullandı.

Volkan Şen yorumu 

Volkan Şen’in “Bursa'dasizi aldırırım. O tribünler beni iyi bilir” ifadeleri üzerine Erdoğan,"Futbol sahada oynanıyor. Soyunma odasında arkadaşlarım bu şekilde birolay anlattı bana. Bursaspor’un ekmeğini yemiş, Bursaspor’un şampiyon armasınıtaşımış Vakıfköy’den çıkmış bir oyuncuya bunların yakıştığını söyleyemem. Maçiçerisinde yaşanmış bir olaydır umarım telafi edilir diye düşünüyorum"açıklamasında bulundu. 

"Kritik dönemeçErzurumspor maçı"

Yeni transferlerin sondurumu ile ilgili soruya Erdoğan, "Hazır çorbayı alıyorsunuz, tencereniniçerisine döküyorsunuz onun bile zamana ihtiyacı var. Oyuncunun fiziksel,biyolojik ve bazı taktiksel parametrelere uyma süreçleri var. En hızlı gidenoyuncu aralarında Anıl Karaer. Sonrasında Selçuk Şahin ve Yevhen Seleznovgeliyor. Özer Hurmacı’nın ufak bir sakatlığı var. Altay maçına kadar takımınoptimum performansına ulaşacağını düşünüyorum. Umarım hocamız da bu süreciteknik heyetiyle birlikte iyi değerlendirir, gerçi onların işi de çok zor. Kampüzerine kamp yapıyorlar, yeni gelen oyuncuların performansını artırmayaçalışıyorlar. Önümüzdeki bir hafta belirleyici olur diye düşünüyorum ama kritikdönemeç Erzurumspor maçı. Hem moral motivasyon anlamında hem geçen haftaki puankaybının tamamlanması açısından çok önemli diye düşünüyorum" cevabınıverdi. 

Selçuk Şahin: "İlkhedefimiz şampiyonluk" 

Takım Kaptanı SelçukŞahin ise Adana deplasmanından sonra camia olarak biraz üzüldüklerinisöyleyerek, "Beklemediğimiz ve hiç istemediğimiz bir skor oluştu. Ondansonra kupa maçı bir an önce toparlanma adına bizim için fırsattı ve iyigeçtiğimizi düşünüyorum. Kupa da bizim için önemli, gidebildiğimiz kadar gitmekistiyoruz. Tabii ilk hedefimiz ve en önemlisi Süper Lig’e çıkmak için 1’inciLig’de şampiyon olmak. Bu hafta da Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor ile zorlubir maç oynayacağız. Ligin iddialı ekiplerinden bir tanesi. Kendi sahamızda çokiyi ve ateşli oynayan bir takımız, inşallah bu şekilde devam eder vekazanırız" açıklamasını yaptı.

"Eksi 3 puanı telafiedecek kadromuz var" 

Eksi 3 puan cezasıylailgili görüşü sorulan tecrübeli futbolcu, şu cevabı verdi:

"Eksi 3 puan durumubizi üzdü açıkçası, çünkü maçı kazanabilme adına 3 puan için saha içerisindeçok mücadele ediyoruz. Moral bozukluğu oldu ama kesinleşirse yapabileceğimizbir şey yok, bir maç kaybımız olacak ama bunu telafi edecek kadromuz, gücümüz,kalitemiz var. Çok büyük sorun olacağını düşünmüyorum. Bundan sonra da böylebir şey ile karşılaşır mıyız bilmiyorum ama 3 puanı telafi edecek kadromuzvar." 

"Her maçı ayrı finalolarak görmek lazım" 

Ligdeki takımlar ileilgili konuşan Şahin, "Çok iddialı takımlar var, herkes Süper Lig’e çıkmaadına önemli hamleler yaptı. Herkes şampiyonluğu istiyor, biz de o camialardanbir tanesiyiz. Çok kolay olmayacak, zor olacaktır kesinlikle. Bursaspor büyükbir camia, iyi bir kadro kurdu. Her maçı çıkacağız kazanacağız durumu çok kolayolmayacak. Bunu isteyeceğiz, mücadele edeceğiz, zaman zaman puan kayıplarıolacak ama biz çıkmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Buna da çokihtiyacımız var. Her maçı ayrı final olarak görmek lazım. Özellikle içeridekazanarak devam etmemiz lazım çünkü içerideki kayıp bizi zor duruma sokabilir.Seyircimizin de müthiş desteğiyle kazanan taraf olmak istiyoruz" şeklindekonuştu.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Timsah evinde mutlu!

Timsah evinde mutlu!