06 Mayıs 2021 Perşembe

BURSASPOR İÇİN BÜYÜK BULUŞMA!

Bursaspor için büyük buluşma!

Bursa'da "Yeniden Büyük Bursaspor" sloganıyla Ticaret Sanayi Odası öncülüğünde başlatılan yardım kampanyasında, iş dünyası, yerel yönetimler, esnaf odaları, akademik odalar, taraftarların desteğiyle 216 bin forma satışı karşılığı 21,6 milyon lira toplanacak.

04 Ocak 2020 Cumartesi 23:02 KULÜP

Kampanyada elde edilenparalarla Teknik Direktör İbrahim Üzülmez'in talep ettiği 3-4 önemlifutbolcunun ara transferde Bursaspor'a kazandırılması, altyapının masraflarıkarşılanarak yeni yıldızların Türk Futbolu'na kazandırılması hedefleniyor.Bursaspor'un dernek statüsünden şirket statüsüne alınarak güçlü ve profosyonelyönetimle daha çağdaş ve şeffaf yönetilmesi için de ilk adım atıldı.

Yeniden Büyük Bursasporkampanyasının BTSO'daki tanıtım toplantısına Başkan İbrahim Burkay'ın yanısıra,Ak Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, Bursa Valisi Yakup Canbolat, BursaBüyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursaspor Başkanı Mesut Mestan dakatıldı.

Bursa Ticaret ve SanayiOdası Başkanı İbrahim Burkay, 'Yeniden Büyük Bursaspor' kampanyasının startınıvererek, "Yeniden Büyük Bursaspor için bizler özel sektör temsilcilerindenve firmalarımızdan 100 bin forma alma hedefi karşılığında 10 milyon TL’lik birmeblağ oluşturacağız. Bu desteğe ilaveten Büyükşehir Belediye ve 17 belediyemizde ilçe nüfuslarına göre 80 bin formalık artı katkı sağlayacaktır. Ayrıca esnafodaları birliğimiz BESOB ve akademik odalarımızın da bu kampanyaya 10’ar binforma ile toplam 20 bin forma ile katkı sağlayacak. Bunlara ilaveten Bursasportaraftarımızdan da 16 bin forma ile bu kampanyaya katılmalarını bekliyoruz.Böylece Bursasporumuz için 216 bin forma desteği ile 21.6 milyon TL’lik kaynaksağlayacağız" dedi.

İbrahim Burkay,sözlerinişöyle sürdürdü: "Merhum İbrahim Yazıcı başkanlığında Süper Lig tarihineadını altın harflerle yazdıran bu takım, dünyanın en büyük futbolorganizasyonunda da boy göstererek hepimiz için gurur vesilesi olmayıbaşarmıştır. Geride bıraktığımız 10 yılda büyük sevinçlerle beraber maalesefbir alt lige düşmek gibi büyük üzüntüleri de hep birlikte yaşadık. Ancak altınçamura düşse de değer kaybetmez. Bursa iş dünyası olarak bizler de en zordönemlerde bile takımımıza inandık. Bu inancın karşılığı olarak daBursasporumuza sürekli destek olduk. Kombine kampanyasından, forma satışınakadar Bursa iş dünyası olarak Bursasporumuzu maddi açıdan düze çıkaracağınainandığımız tüm kampanyalarda en ön sıralarda yerimizi aldık. Yeşil-beyazrenklere gönül vermiş ve her koşulda takımının yanında yer alan iş insanlarınıtakdir etmek yerine Bursasporumuzu kullanarak menfaat sağlama hedefinde olankesimlerin taraftarımız ve kamuoyu önünde oluşturmaya çalıştıkları kutuplaşmayıda esefle takip ettik. Takımımızı layık olduğu yere taşımanın tüm kentdinamikleri için öncelikli hedef olması gerektiğine inandığımız bir süreçteçeşitli menfaat gruplarınca Bursasporumuz üzerinden şahsımın ve Bursa işdünyasının hedef gösterildiği kirli bir organizasyona şahit olduk. Bursa işdünyası olarak her dönemde ve her destek projesinde Bursasporumuzun yanında yeralmıştır"

"Bursaspor arzuettiğimiz konuma çıkabilir"

Bursaspor'u yeniden SüperLig'e taşımak için taraftarından esnafına, yerel yönetimlerinden sanayicilerinekadar herkese büyük sorumluluklar düştüğünü dile getiren Burkay,"Bursaspor ancak iş dünyasının öncülüğünde yerel yönetimlerimizin,siyasetçilerimizin ve taraftarımızın katkısı ile arzu ettiğimiz konumaçıkabilir. İşte bugün başlattığımız ‘Yeniden Büyük Bursaspor’ kampanyası daBursa gibi büyük bir şehrin takımını olması gereken yerde en üst seviyedekirekabette iddialı pozisyona getirme hedefi taşımaktadır. Ortak değerimiz olanBursaspor’u yeniden Süper Lig’e döndürecek bir destek çalışması için iş dünyasıtemsilcilerimizle görüşerek sizlerle paylaşacağım yol haritamızı belirledik.Pazartesi günü kamuoyu ile paylaşacağımız hesaplarda toplanacak bağışlar, tümkent dinamiklerinin özverisi ve katkısı ile Bursasporumuzu düzlüğe çıkmasınaimkan sağlayacak ilk adım olacaktır. Buradaki hareket noktamız kulübün içindebulunduğu ekonomik zorluklar ve tehditlerden dolayı özel sektör olarak toplayacağımızkatkıyı doğrudan takımımıza aktaracağız" diye konuştu.

"21.6 milyon TL’likkaynak sağlayacağız"

Bu projede görev alacakgönüllü iş insanlarının bu kampanyaya en yüksek düzeyde katkı sağlanması içincanla başla çalışacaklarını vurgulayan Burkay, "Bu amaçla Yeniden BüyükBursaspor için bizler özel sektör temsilcilerinden ve firmalarımızdan 100 binforma alma hedefi karşılığında 10 milyon TL’lik bir meblağ oluşturacağız. Budesteğe ilaveten Büyükşehir Belediye ve 17 belediyemiz de ilçe nüfuslarına göre80 bin formalık artı katkı sağlayacaktır. Ayrıca esnaf odaları birliğimiz BESOBve akademik odalarımızın da bu kampanyaya 10’ar bin forma ile toplam 20 binforma ile katkı sağlayacak. Bunlara ilaveten Bursaspor taraftarımızdan da 16bin forma ile bu kampanyaya katılmalarını bekliyoruz. Böylece Bursasporumuziçin 216 bin forma desteği ile 21.6 milyon TL’lik kaynak sağlayacağız. Budestek paketi sayesinde hem takımımızı Süper Lig’e taşıyacak futbolcutransferleri için gerekli imkanları oluşturmuş olacağız, hem de BursasporAkademisi kapsamında altyapı takımlarımızı da desteklemeyi hedefliyoruz"açıklamasını yaptı.

"Kötü tezahüratla 1milyon TL ceza ödemeyi kimsenin içine sindirebileceğine inanmıyorum"

Bursaspor taraftarlarınada seslenen Burkay, şöyle devam etti:

"Buradan her zamantakımımızın yanında olan taraftarımıza ve Bursaspor sevgisini her fırsattagösteren tüm hemşehrilerimize de seslenmek istiyorum. Sevgi, eylem vefedakarlık gerektirir. Kulübümüzün kötü tezahürat nedeniyle her yıl yaklaşık 1milyon TL ceza ödemek zorunda bırakılmasını ben Bursalıyım, ben Bursasporluyumdiyen hiç kimsenin içine sindirebileceğine inanmıyorum. O yüzden tümtaraftarımızın takımımızın yanında centilmence ve stadı her maç doldurarakdesteklemesini, imkanları dahilinde de bu kampanyaya en yüksek düzeyde katkıvermesini çok önemli buluyorum. Herkesin gereken fedakarlıkla Bursasporumuzunyanında yer almasıyla bu kampanya için hedeflediğimiz rakamların da üzerineulaşacağımıza inanıyorum."

"Yeni yıldızlarkazandırılacak"

Toplanan bu yardımlarla31 Ocak tarihine kadar devam eden ara transfer döneminde teknik heyetin talebidoğrultusunda Bursaspor'u Süper Lig’e taşıyacak 3-4 oyuncunun transferinisağlayacaklarına vurgu yapan Burkay, "Taraftarımızın en büyük beklentisininde bu olduğunun da farkındayız. Bursaspor altyapı takımımızın yine butoplanacak kampanya kapsamındaki bütçeyle yıllık masraflarını da karşılayarakyeni yıldızları kulübümüze ve Türk futboluna kazandıracağız. AyrıcaBursasporumuzun kuruluşunun 57’nci yıl dönümü olan 1 Haziran tarihindedüzenleyeceğimiz özel geceyle de Bursasporumuza desteğimizi artıraraksürdüreceğiz" şeklinde konuştu.

Şirket statüsüne geçmesiiçin ilk adım

"Bursaspor'unyönetimini ve yönetim sistemini belirlemenin kişilerin ya da grupların değil,Bursaspor Genel Kurulu’nun görevi ve tasarrufundadır" diyen Burkay,"Bizim tek hedefimiz ortak değerimiz olan Bursasporumuzu hak ettiği konumave yeniden Süper Lig’e döndürmek ve sürdürülebilir bir yapıya ulaştırmaktır.Ayrıca yardımlar ve bağışlara bağımlı hale gelen kulübümüzün dernek statüsündençıkarak şirket yapısına kavuşturulması şeffaf ve çağdaş bir yönetim anlayışıiçin büyük önem taşımaktadır. Yıllardır konuşulan ve bir türlügerçekleştirilemeyen şirketleşme konusunun da biran evvel hayata geçirilmesinihem kulüp başkanımızın ve yönetimimizin hem de genel kurul üyelerimiz ve kentyönetimimizin dikkatine sunmak istiyorum. Bursaspor büyüktür ve her zaman büyükkalmaya devam edecektir" şeklinde konuştu.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Bursaspor'un borcu açıklandı!

Bursaspor'un borcu açıklandı!