25 Ekim 2021 Pazartesi

MESTAN: ZOR SÜREÇTEN GEÇİYORUZ!

Mestan: Zor süreçten geçiyoruz!

Bursaspor Denetleme Kurulu Başkanı Serdar Güllülü, kulübün borcunun 447 milyon TL seviyelerine düştüğünü açıkladı. Yeşil-beyazlı kulübün Başkanı Mesut Mestan ise, sezon sonuna kadar her hangi bir ceza beklemediklerini vurguladı.

28 Kasım 2019 Perşembe 22:53 KULÜP

Bursaspor Başkanı MesutMestan ve Denetleme Kurulu Başkanı Serdar Güllülü, olağan divan kurulutoplantısında açıklamalarda bulundu. Geçmiş yönetimle iletişimsağlayamadıklarını dile getiren Güllülü, yeni yönetime yapılan görüşmelerdegerekli konuları anlattıklarını söyledi.

Güllülü, "Ali Ayyönetimi kendi alacaklarını kurtarabilmek için ipotek koymak istemişti.Kendilerine çek kesmişlerdi. Denetleme olarak bir önerge verdik. Bu hakkımızıkullanarak bu tuzağa Bursaspor’un düşmesini önledik. Gerçekleşmiş olsaydı.Bırakın tahtayı açmayı, çok kötü duruma giderdi. Tüzüğün belirlediği demokratikhakları bilip kullanması en önemli noktamız. Denetleme kurulu olarak ibra olayıile ilgili olarak en ince noktasına kadar yönetime ulaştırdık" diye konuştu. 

"Borcumuz 447 milyonTL seviyelerinde" 

En büyük sıkıntınınborçlar olduğunu belirten Güllülü, "23 Haziran 2019’da borç 483 milyon 200TL civarındaydı. Şu anda durum, eski futbolcuların birçoğu ile yollar ayrıldı.Tahta açılınca yeni oyuncular katıldı. Geldiler ve gittikleri topladığımızdaborcumuz vergiler, faizlerle birlikte 447 milyon TL seviyelerine düştüğügörüldü. Gelir ve giderler 129 milyon gelir, aynı tarihlerde 135 milyonlukgider var. Bu rakamlar 23 haziranda 76 gelir, 79 giderdeydi. Bu zararın olağanüstügiderlerle ilgiliydi. FIFA ve diğer kurallardan gelen ödemelerdi. Ondan ötürü 3milyonluk zararda artış oldu. Faaliyetle ilgili değil bu konu. Faaliyette başabaş gelmiş, zarara dur demişiz" diye konuştu. 

Mesut Mestan:"Bursaspor zor süreçten geçiyor" 

Başkan Mesut Mestan ise,"Bu sezon maalesef Bursaspor’a ilesi zor süreçten geçiyor. Her konuyugündeme getirmiyoruz. Kulübün menfaatleri doğrultusunda kamuoyundapaylaşmıyoruz. Beş aydır hedefimiz gözümüzü kapatın, kulağımızı tıkayıp sezonsonu Süper Lige nasıl döneriz. Bu lige yakışmıyoruz bende biliyorum. Üzülerekmaçlara çıkıyoruz. Bu kulüp şampiyonlar liginde de oynadı. Bu benim yaşantımdaBursaspor’un zor gününde başkan olduk. Bunun üstesinden kalkmaya çalışıyoruz.Bizim değil, hepimiz birlik olursak çıkarız. Uygun şartlarda transferlerigerçekleştirildi. Süper Lig’de olsa 2 katlarına satabilirdik. Bu süreçtetahtadaki borçların tamamını kapattık. Uzun olmasının sebebi bir müddetiniödeyin. Bursaspor’da para var, sahip çıkarlar diye fedakarlık yapmadı. Tesbitedilen oyuncuları 1 yıllık bütçe 25 milyonluk bütçe yaptık. Teknik heyet dahil.Kulübün gelir satıştan. TFF’den bir kuruş gelmeyecek. Bursaspor formasındanduran sponsorlardan aldık. Onun dışında delikli bir kuruş yok. 2. Lig’deoynarken güç birliği vardı. Bursa dışında herkes bizi çok büyük aile olarakgörüyor. Biz birlik olamıyoruz" açıklamasını yaptı. 

"Kenetlenmemizlazım" 

“Kızgınlıklarıküskünlükleri bir kenara bırakıp bu takımı Süper Lige nasıl çıkarırız bunudüşünelim" diyen Mestan, "Süper lige çıkmamızı istemeyen çok insanvar. 6-7 takım süper ligi zorluyor. 12 maça baktığımızda aldığımız puanlarlabaşarılı olduğumuz görünüyor. Hedefimiz Süper lig. Çıkmak istiyoruz. Bütünumudumuzu buna göre ayarladık. 40 milyon bütçe azaldı görünüyor. Tasarrufagittik. Küçüldük. Şu an hesaplarımız tutuyor. Bursaspor’u biz omuzlarımızdataşıyamayız. Bunu burada söylemek istiyorum. Şimdi kenetlenme zamanı geldi degeçiyor. Hep birlikte yapalım. Bizler emanetçiyiz, Bugün var yarın yokuz. BizimBursaspor’a ihtiyacımız var" açıklamasında bulundu. 

"Sezon sonuna kadarceza beklemiyoruz" 

İleride gelebilecek cezaile ilgili konuşan Mestan, "Son günlerde 6 milyon Euro borç var bensöyledim. Bazılarını erteletiyoruz. Futbolculara borçlarımız var. FIFA’dan30-60 günde öde der. Ödemezsen -6 puan silinir ve 3 yıl transfer yasağı gelir.Sezon sonuna kadar böyle bir şey beklemiyoruz. Yönetim olarak hazırlıklıyız.Hep birlikte hareket etmeliyiz. Bursasporlu iş adamlarından bir kuruş katkıyok. Sadece cefakar taraftarımız var. Onların aldıkları kombine ve biletler.Onlar işi yokuşa sürüyor. İbrahim Yazıcı, Levent Kızıl bir kuruş vermedi. AmaBursaspor’u şampiyon yapmışlardır. Bizde katkı yaptık. Verdiğinde de suç,vermediğinde de suç. Para vermekle bu iş olmaz. Önemli olan kulübü sahiplenmek.-3 puanı neden aldığımız biliyor. Futbolcular beni teselli ettiler. Biz böylekenetlenmişken, sizlerin de kenetlenmesini istiyoruz" şeklinde konuştu.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Başkan Aktaş'tan basketbola anlamlı destek!

Başkan Aktaş'tan basketbola anlamlı destek!