16 Haziran 2021 Çarşamba

PROTOKOL, YEŞİL TİMSAH'I ZİYARET ETTİ!

Protokol, Yeşil Timsah'ı ziyaret etti!

Bursa Valisi Yakup Canbolat ile beraberindeki Bursa protokolü, Bursaspor Başkanı Mesut Mestan ve yönetim kurulunu ziyaret etti.

05 Temmuz 2019 Cuma 23:09 KULÜP

Bursa Valisi YakupCanbolat’ın önderliğinde Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursamilletvekilleri, ilçe belediye başkanları, parti temsilcileri ve iş insanları,Mesut Mestan başkanlığındaki Bursaspor Kulübü’nün yeni yönetim kurulunu ziyaretetti. Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde gerçekleşen ziyarette Bursaspor'un,Bursa’nın ortak değeri olduğu vurgulandı. 

Yakup Canbolat: "Elbirliği ile bu zorlukları aşacağız" 

Bursaspor’un arkasındaolduklarını gösterme amacıyla ilin önde gelenleriyle burada bir arayageldiklerini ifade eden Bursa Valisi Yakup Canbolat, "Bursaspor’un geldiğinokta itibariyle içinde bulunduğu durum hiçbirimizin içine sinmedi. Süper Lig’dendüşmesi, mali sorunlar Bursaspor’a gönül veren hiçbir insanın kabul edeceği birdurum değil ama bundan sonraki süreçte neler yapılabilir, bunu konuşacağız. Hertürlü katkıyı iş insanlarımız, kurumlarımız, siyasilerimiz verecektir.Bursaspor bir markadır. Bursa’yı temsil noktasında eski görkemli günlerinitekrar yaşasın, Bursasporlular da övünsün istiyoruz. Yeni yönetim zor vezahmetli bir yola çıktı. El birliğiyle bu zorlukları aşacağız ve Bursaspor’uistenilen noktaya getireceğiz" dedi. 

Başkan Aktaş, FIFA'dakidosyanın kaldırılmasına açıklık getirdi

Bursa Büyükşehir BelediyeBaşkanı Alinur Aktaş, Bursaspor Başkanı Mesut Mestan’ı kutlayarak başarılardiledi. Bursaspor’un layık olduğu Süper Lig’e döneceğine olan inancını belirtenAktaş, FIFA’daki dosyanın kaldırılması ve stadyuma ilişkin açıklamalardabulundu. Transfer yasağı ve -6 puan gibi olası cezaların gündemde olduğunuvurgulayan Aktaş, "Başkanımızla telefonda konuştum. Kulübün durumunuanlattı. Ben aynı zamanda iş adamıyım. Borcun bir miktarının tamamlanmasıylaalakalı ben de birilerinden ricada bulundum. Geri ödemek kaydıyla, bu miktartamamlandı. Kulübümüz de onore etmiş. Ama yapılan yorumlar hiç hoş değil. Buşehrin belediye başkanı olarak üzerime düşen sorumluluk varsa, bunuyapacağımdan kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu. 

Stadyumdaki timsahınkafası tamamlanıyor 

Stadyumla ilgili olaraktimsah şeklinin kafasına ilişkin yaklaşık 12 milyon TL'lik bir çalışma olduğunukaydeden Aktaş, işlerin sağlıklı yürüyememesi nedeniyle müteahhit ile anlaşmayıfeshettiklerini, acil bir ihale ile yeniden çalışmalara başlanacağını belirtti.Aktaş ayrıca, stadyum ile ilgili olarak daha sonra bilgilendirmelerdebulunacaklarını sözlerine ekledi. 

Mesut Mestan:"Bursaspor hepimiz için çok önemli" 

Mesut Mestan iseBursaspor için toplandıklarını vurgulayarak, "Bursaspor için toplandık.Bugün burada gördüğünüz manzara, Bursa şehrinin tüm Türkiye’ye göstereceğibüyüklüktür. Biz bir bütünüz, Bursaspor, hepimizin ortak bir değeri. Geçmişyıllarda büyük başarılarımız vardı, hem Türkiye’nin hem Avrupa’nın takımıolduk. Şampiyonlar Ligi’nde mücadele ettik, ‘Yeniden Zirve’ye sloganıylabaşlamak istiyoruz. Hepimiz için Bursaspor çok önemli. Layık olduğumuz SüperLig’de şehrimizi yeniden temsil edeceğiz" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardındanprogram basına kapalı olarak devam etti.

 

 

 


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Büyükşehirli kanocular Türkiye Şampiyonu

Büyükşehirli kanocular Türkiye Şampiyonu