16 Haziran 2021 Çarşamba

TİMSAH'A BÜYÜK DESTEK!

Timsah'a büyük destek!

Bursa Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde, BUDO forma reklamını da içeren desteklerle Bursaspor’a 5,5 milyon TL katkı sağlandı.

14 Eylül 2019 Cumartesi 11:51 KULÜP

Sponsorluk anlaşmasıBüyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile Bursaspor Kulübü Başkanı MesutMestan tarafından imzalandı. Başkan Aktaş, Bursaspor’a sahip çıkılmasıgerektiğini söyledi. 

Alinur Aktaş, BursasporÖzlüce Tesisleri’nde Bursaspor yönetim kurulu üyelerinin de hazır bulunduğutoplantıda, “Şehrimizin en önemli değerlerinden biri olan Bursaspor’ungeleceğine katkı sağlamak ve gücüne güç katmak maksadıyla bir araya geldik.Bursaspor, şehrimizle özdeşleşmiş, kentimizin sesi soluğu olmuş bir takımdır.Anadolu’nun her takımı şehri için değerlidir ama Bursaspor’un ayrı bir değerive önemi var. Bursaspor, bu duruşuyla sadece Bursalıların değil, birçokfutbolseverlerin de takdirini kazanmış bir takımdır” dedi.

Bursaspor’un geçmiştenbugüne Türk futboluna katkılarına dikkati çeken Başkan Aktaş, Bursa kökenli pekçok sporcunun önemli futbol takımlarda oynamasının gurur verici olduğuna işâretetti. Atılacak doğru adımlarla Bursaspor’un geleceğinin daha iyiye gideceğinive yurtdışında Türkiye’yi temsil edecek kapasitedeki sporcuların ise Bursa’nınkazancı olacağını belirten Başkan Aktaş, 22 ay önce göreve geldiği günden buyana Bursaspor’a destek verdiğini hatırlatarak, Bursaspor’un yaşadığıtalihsizliklerin de geçici olacağını söyledi. 

Bursa’nın yeniden şampiyonluğuyaşayacak güçte olduğuna inanan Başkan Aktaş, “Zaman zaman güçlüklerlekarşılaşıyoruz. Ancak güçlükler ve zorluklar başarıyı daha da kıymetlendirir.Bunu asla unutmamak lâzım. Bursaspor’un başarısı, şehrin başarısıdır.Dolayısıyla şehrin tüm dinamiklerinin vereceği destek, önemli ve değerlidir.Kanuni çizgide, gücümüz nispetinde, Bursaspor’a sahip çıkmaya ve destek vermeyedevam edeceğiz. Bursaspor’umuzun daha iyi yerlere gelmesini hedefliyoruz” diyekonuştu. 

Yeni bir ihâle yapıldı 

Bursaspor’un hâlenkiracısı olduğu Bursaspor Stadyumu (Bursa Büyükşehir Stadyumu) hakkında konuşanBaşkan Aktaş, “Stadyum, özellikle seçim sürecinde çok konuşuldu ve siyâsetmalzemesi yapıldı. 2015 yılından itibaren resmî olarak maçların oynandığıstadyum, Türkiye’deki diğer stadyumlara göre büyük, kullanılan malzeme fazla.Dolayısıyla bunun çok ciddi bir mâliyeti var. Kamulaştırmaların tam olarakyapılmaması sebebiyle de bu konuda kısa bir sürede mâliyetler karşımıza çıktı.Bugüne kadar elimizi kolumuzu bağlayan bir unsur vardı. Mevcut müteahhitledefalarca bir araya gelip, iyi niyetle bir şeyler yapmaya çalışmamıza rağmen vekanunî hiçbir alacağı olmamasına rağmen, maalesef istediklerimizi yapamadık vebirkaç ay önce sözleşmeyi feshettik. Geçen hafta da yeni ihâle gerçekleştirdik”şeklinde konuştu. 

Timsahın kafası 2020’detamamlanıyor 

Stadyumdaki timsahkafasıyla ilgili sorularla sık sık karşılaştığını anlatan Başkan Aktaş,“Stadyumun, Bursaspor’un ve şehrin lehine bir kazanım olmasını istiyoruz.Stadyumun ismi ve tesislerin kullanımıyla ilgili sözleşmeye bağlı kalmakkaydıyla Bursaspor, sorumlu. Hiçbir şekilde bizim bir tasarrufumuz söz konusudeğil. Bursaspor tamamen serbest. İsmiyle ilgili kompleksimiz yok, istenilenisim, Bursaspor’a kazanç sağlamak kaydıyla değerlendirilebilir” dedi. 

Stadın kafa bölümünün2020 yılı başında tamamlanacağını söyleyen Aktaş, stadın içindeki mekaniktesisat düzenleme ve bakımlarla, kafa bölümü çevre düzenlemesi ve kulüp idarîbinalarının taşınmasının da yeni ihâle kapsamında gerçekleştirileceğinikaydetti.

“Yaşayan bir mekânolacak” 

Stadyumun sadece maçzamanı değil, her zaman yaşayan bir mekân haline gelmesi gerektiğini belirtenAktaş, sponsorluk anlaşmasının detaylarını da paylaştı. Başkan Aktaş,Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda olmamasına rağmen, Bursaspor’a destekolabilmek amacıyla stadyumda yapılan çalışmalara değinerek, “Stadın, maç öncesive sonrasında tüm temizlik işlemlerini yapıyoruz, 5 gün boyunca 40 personelleçalışılıyor. BURFAŞ tarafından stattaki büfelerin işletmesi ile 1963 tribünündeve localarda ikram hizmeti ile polislerimizin kumanyaları veriliyor.Bursaspor’a desteğimizi sponsorluk anlaşmasıyla daha da güçlendirmiş olacağız.Forma sponsorluğu ile ilgili 3,5 milyon TL’lik bir anlaşma gerçekleştirdik.Bunun 2,5 milyon TL’si sponsorlarla, 1 milyon TL’si de şehrimizin deniz ve karaulaşımını sağlayan BURULAŞ’ın alt kuruluşu olan BUDO tarafından sağlanacak”diye konuştu. 

Bursaspor’a 5,5 milyonTL’lik destek 

Başkan Aktaş, BursaBüyükşehir Belediyesi öncülüğünde sağlanan yaklaşık 5,5 milyon TL değerindekidestekle, Bursaspor’un daha iyi bir noktaya geleceğine inandığını vurguladı.Aktaş, stadın temizliği için 600 bin TL, ikram ve ağırlama için 1 milyon 200bin TL, BUDO göğüs reklâmı KDV dahil 1 milyon 200 bin TL ve 2,5 milyon TL’ninde sponsorlar vasıtasıyla sağlanan mali destek olmak üzere takrîben 5,5 milyonTL’lik destekte bulunulduğunu belirtti. 

“Bursaspor’a sahipçıkalım” 

Bursaspor ile ilgilifarkındalık sağlanması için sms kampanyasına destek ve özel çocuklara forma hediyeedilmesi çalışmalarını hatırlatan Başkan Aktaş, “Bursaspor’u sevmek, klavyebaşında olmaz. Bursaspor, önemli bir değer. Bursaspor’u sevmek sahip çıkmaklaolur. Bursaspor’a sahip çıkalım” diyerek, bütün şehir ve kent dinamiklerincetakımın desteklenmesiyle Süper Lig’e çıkabileceğini vurguladı. 

Bursa’nın markasıBursaspor’a destek çağrısı 

Bursaspor Kulübü BaşkanıMesut Mestan da Başkan Aktaş’a kulübe desteklerinden dolayı teşekkür ederek,“Bursaspor’u çok seven bir başkanımız var ve bize bir telefon uzaklığında. Budestek, çoğalarak devam etsin. Siyasilerimizin, kentin önde gelenlerinindestekleri önemli. Canla başla çalışıyoruz. Bulunduğumuz yeri hak etmiyoruz.2009-2010 yılında Bursa’nın yaşadığı mutlulukları düşünerek, çok büyük gayretleve heyecanla çalışıyoruz. Gelecek sezon sonunda üst ligi göğüsleyerek, Bursa’yahak ettiğini kazandırmayı hedefliyoruz. Tüm Bursa’yı, şehrimizin markası olanBursaspor’a destek vermeye çağırıyoruz” dedi. 

Protokole imzalarınatılmasının ardından BUDO reklamlı forma ile fotoğraf çekimi yapıldı. BURULAŞGenel Müdürü Kürşat Çapar’ın imzaladığı protokol ile BUDO reklamı Bursasporformalarında yerini aldı. Çapar, yeni bir firmanın sponsor olması halinde,sezon ortasında da olsa BUDO olarak geri çekilebileceklerini ve böylece Bursaspor’adaha fazla destek olunabileceğini belirtti.

 


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Timsah, evinde mutlu!

Timsah, evinde mutlu!