16 Haziran 2021 Çarşamba

YENİ HOCA KOŞUKAVAK!

Yeni hoca Koşukavak!

Bursaspor, yeni Teknik Direktörü Yalçın Koşukavak ile 2 yıllık sözleşme imzaladı. Koşukavak, “İnşallah bu sene tekrar şampiyon oluruz” dedi.

02 Temmuz 2019 Salı 23:18 KULÜP

Yeşil-beyazlılar, yeniTeknik Direktörü Yalçın Koşukavak ve Sportif Direktör Selçuk Erdoğan içinİbrahim Yazıcı Özlüce Tesisleri’nde imza töreni düzenledi. 

İmza töreninde konuşanBursaspor Başkanı Mesut Mestan, “Heyecanlı ve mutlu gündeyiz. Kaldığımız yerdendevam etmek istiyoruz. Benim gibi heyecanlı bir teknik direktörümüz ve sportifdirektörümüz var. Her ikisi de Bursaspor’un büyüklüğünü biliyor ve çokheyecanlılar. O yüzden anlaşmaya vardık. 2’şer yıllık sözleşme imzaladık.Tazminat maddeleri yoktur. Başarı odaklı ücretleri vardır” dedi. 

“Tekrardan geleceğeyürümek lazım” 

Bursaspor’un yeni TeknikDirektörü Yalçın Koşukavak ise, “Uzun zamandır böyle gündem vardı. Herkes bukonuyla alakalı sorular yöneltiyordu ama kimseye cevap veremiyordum.Bursaspor’un büyük kulüp ve camia olduğunu herkes biliyor. Zaman zaman kulüplerböyle şeyler yaşayabilir. Önemli olan tekrardan geleceğe yürümek lazım. Bunlarıplanlamak lazım. O yüzden buradayım. Başkanım bu kulüpte önemli şampiyonlukyaşadı. İnşallah bu sene tekrar şampiyon oluruz. Artık geriye dönmemeliyiz.Topyekün kalkınmaya ihtiyaç var. Bizim açımızdan bilgimizi, donanımımızı,yeteneğimizi kulüp şartlarında en iyisini yapmak için söz veriyorum”açıklamasını yaptı. 

“Bursa’da olmaktan çokmutluyum” 

Sportif Direktör SelçukErdoğan ise, “Bursa’da olmaktan çok mutluyum. Bursa, Avrupa’nın önde gelenfutbol camialarından ve markalarından bir tanesi. Emeğim, iş ahlakım,becerilerim Bursaspor’a açık olacak. Bursaspor tarihinde ilerleyen süreçtebaşarılara imza atmak istiyorum. Uzun ince bir yoldayız. Umarım iyi birbaşlangıç olur. Planlı, programlı şekilde gideceğiz. Bursa’nın ilerleyensüreçte iyi yerlerde olacaktır. Son derece açık, şeffaf ve emekçi olacağız”diye konuştu. 

“Tüm enerjimizle tahtayıaçmak istiyoruz” 

Açıklamaların ardındanyeşil-beyazlılar, Koşukavak ve Erdoğan ile 2 yıllık sözleşme imzaladı.Gazetecilerin sorularını cevaplayan Başkan Mesut Mestan, “Öncelikle teknikdirektörümüzle sözleşme imzalamak istedik. Transferlerle alakalı ortak hareketedeceğiz. Ön görüşmelerimiz ve prensipte anlaşmalarımız var. UÇK’daki cezayıkaldırdık. Bu haftadan sonra TFF’deki tahtayı açtırmak istiyoruz. Şu aşamadahiçbir kulüp doğru dürüst transfer yapmadı. İsabetli transferler yapıp, katkısağlayacak oyuncuları takımımıza katmak istiyoruz. Bundan sonra tüm enerjimizile tahtayı açtırmak istiyoruz” diye cevapladı. 

“Yarın takımımızı topluyoruz”

Takımdaki futbolcularhakkında bilgi veren Mestan, “Şu anda Vergini’yi gönderdik. Badji’yi sattık.Dün akşam üzeri ödemesi yapıldı. Bir haftalık süreç vardı. Sözleşme süreçleriçok uzun sürmüyor. Onun haricinde satılmış oyuncu veya sözleşmesini fesihettiğimiz oyuncumuz yok. Bazı oyuncularımıza izin verdik. Yarın takımımızıtopluyoruz. Yusuf Erdoğan, ayın 20’sinde serbest kaldı. Diğerleri mevcutoyuncularımız” açıklamasında bulundu. 

“Elimizdeki oyuncular çokkıymetli ve değerli” 

Teknik Direktör YalçınKoşukavak ise, “U-21 takımının çok defa maçlarını izledim. Yetenekli oyuncularvar. Geçmişte buradan iki oyuncu aldım. Türkiye’nin gündemine farklı şekildegeldik. Genç oyuncu ile şampiyon olunmaz diye bir şey var mı? Elimizdekioyuncular çok kıymetli ve değerli. Elimizdeki oyunculara göre planlarımız var.İlerleyen günlerde daha iyi şeyler söyleyebiliriz” şeklinde konuştu. 

“Bursaspor formasınıtaşımak kolay değil” 

Bursa şehrinindinamikleri olduğunu anlatan Koşukavak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Timsahın fizikselözelliği vardır. Dişleri aşındıkça sonra yeni dişleri gelir. Çalıştığımkulüplerde Bursaspor’un alt yapısından oyuncular aldım. Bu şehrin dinamiklerivar. Bursaspor formasını taşımak çok kolay değil. Sahada Bursaspor formasıgiyen genç futbolcu varsa herkeste hassasiyet olması gerekiyor. Oyuncuyu çokbaskı altına almamız gerekiyor. Hassasiyetim orada. Öz kaynaktaki oyuncularınasıl değerli hale getiririz. Sürekli tüketerek ayakta kalamayız. BenVakıfköy’e gidip, mesaiyi çok vermek istiyorum. Burada da gündem çok yoğun.Elimden geldiği sürece oradan çok kıymetli oyuncuları Türk futbolunakazandıracağız.”


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Ekip ve kamp kadrosu belli oldu!

Ekip ve kamp kadrosu belli oldu!