28 Kasım 2020 Cumartesi

BAŞKAN AY’DAN TRANSFER AÇIKLAMASI

Başkan Ay’dan transfer açıklaması

Bursaspor Başkanı Ali, ocak ayında başlayacak transfer sezonu ile ilgili, “Hocamız haklı olarak alacaksanız iyi oyuncu alın, almayacaksanız almayın diyor. Hocamız marka oyuncu istiyor. Bundan kasıt gelip ilk 11 de hemen banko oynayacak. Transfer yaparsak 1 tane, en fazla 2 oyuncu alınır ya da hiç alınmaz” dedi.

28 Aralık 2018 Cuma 14:40 YÖNETİM

Bursaspor Başkanı Ali Ay, Bursa Büyükşehir BelediyeStadyumu’nda basın mensuplarıyla kahvaltılı sohbet programında bir araya geldi.TFF ile Bankalar Birliği arasında yapılacak anlaşma ile ilgili de detaylarveren Ay, "5 büyük kulüp kendi aramızda toplantı yaptık. Kulüpler Birliğiolarak da bu işin böyle gitmeyeceğini, kulüplerin batma noktasına geldiğini vedaha kötü yerlere gideceği kararını verdik. Maliye Bakanımız Berat Albayrak dadevreye girdi. Ziraat Bankası'nı toplantıya çağırdı. Güzel bir toplantı oldu.Sonra Kulüpler Birliği, TFF ve Bankalar Birliği çalışma yaptı. Bunun böylegidemeyeceği ile ilgili onlar da aynı fikirdeydiler. Ne yapabilirizi konuştuk.Sonra Kulüpler Birliği ve federasyon bir çalışma yaptı. Bankalar Birliği deçalışma gerçekleştirdi. Dün açıklaması yapıldı. Daha bitmiş bir şey yok, amaburada söylenen borçların uzun vadeye yapılandırılacağıydı. Önemli olanfaizlerin ne olacağıdır. Bu faiz yükünün altında nasıl kalkabileceğiz. Biz bunagüvenip hareket edersek bu işin üstünden gelemeyiz. Devlet orada bir yaptırımkoyacak. Lisans vermeyecek, lisans iptal edecek, puan silme olayı gelecek.Belki bir kanun çıkacak ve yöneticiler, yaptıkları harcamalardan sorumluolacak. Ben bunların altına imzamı atarım dedim. Bundan sonra yönetici bulmaktazorlanır diyen arkadaş oldu. Öyle yönetici olacaksa zaten olmasın. Düşünülenşey 11 sene. En önemli olan faiz. Ne kadar yük getirecek? Belli bir miktarınatemlik koyulacak. Bence bu hakikaten kulüplerin kurtuluşu olacak. Bundan sonraherkes hesabını kitabını yapıp ona göre hareket eder. 1 buçuk, 2 milyonEuro'lar var. Borçsuz olan kulüpler yapabilir. Bu da yeni çıkan ve A.Ş olankulüplerdir. Borçsuz kulüpler avantajlı duruma gelecek. Ben geçen senelerdesöyledim; 'Baştaki kulüpler yerinde sayacak, aşağıdaki kulüpler Avrupa’yagidecek' diye. Onlar yavaş yavaş gerçekleşiyor. Önümüzdeki 10 yılda başkaşampiyonlar çıkabilir. Bunun için de akıllı bir bütçe yapılıp 2-3 sene sabırgöstererek bütçe disiplininden ayrılmadan hareket etmek gerekir. Alt yapıyaönem verip, 3-4 sene sonra borçlar temizlendikten sonra tekrar şampiyonluğaoynamayı hedef koymamız lazım” dedi.

 

“Hocamız marka oyuncu istiyor”

Transferdeki son durumla ilgili bilgiler veren Ay,şunları söyledi:

“Para geliyor, kasaya düşmeden havada bitiyor.Transfer daha konuşulup görüşülecek. Divan kurulunda da açıkladım; 11-12milyona yakın paramız olursa tahta açılabilir. Arkadaşlarla görüşüp bunun birmiktarını ödeyip, bir miktarı uzatılabilir. Hocamızla görüştük. Doğru söylüyor.Hocamız marka oyuncu istiyor. Bundan kasıt gelip ilk 11 de hemen bankooynayacak. Devre arasında transfer gerçekten çok zor, riskli. 30 Ocak tarihinekadar vaktimiz var. Şu anda muallakta, alırsak da 1 tane, en fazla 2 oyuncualınır ya da hiç alınmaz.”

 

“Jires umarım gider”

Jires Kembo ve Bogdan Stancu’nun durumu ile ilgilisorulan bir soruya Ali Ay, “Jires’in sözleşmesi mayıs ayında bitiyor. Şu anda500 bin Euro alacağı var. Ya bu parayı vereceksin, ya da şimdi yaptığımız gibizaman kazanacaksınız. Umarım kendiliğinden gider, ama ben bunu tahminetmiyorum. Stancu’ya ise ‘200 bin Euro verelim gel devam et’ dedik. O hepsiniistedi. Onun niyeti zaten gitmekti. Hoca onu ilk 11'de oynatmadığı için bir anevvel kulüp bulmak istiyor. Bir yerlerden teklif geldi ki o yüzden böylehareket ediyor. Eğer giderse ocaktan sonraki ödemelerini karşı takım ödeyecek,olmazsa biz ödeyeceğiz” diye cevap verdi.

 

“Batalla ile alakalı çalışmamız yok”

Oyuncuları için teklifler geldiğini ancak bunlarındüşük rakamlar olduğunu dile getiren Başkan Ay, “Menajerler arıyorlar. Birrakam söylemiyorlar. Geçen de Badji için aradılar. Çok düşük bir fiyatverdiler. Badji’nin sözleşmesinde Çin ve Arap ülkelerine giderse 4 milyon Euroserbest kalma maddesi var. Daha bir şey belli değil. Batalla ile ilgili de birçalışmamız yok. Harcanacak her kuruş bizim için çok önemli. 75 kişi ileyollarımız ayırdık, her şey güzel gidiyor. Demek ki biz bu 75 kişiye 8-10yıldır fazla ücret veriyormuşuz. Sistem oturtmamız lazım ki kulübümüz fazlaverilecek ne kadar para varsa kesmekte fayda var” şeklinde konuştu.

 

“801 kişinin üyelikleri düşebilir”

5 bin 685 üyelerinin olduğunu ve bunların yarısınıngerekli ödemeleri gerçekleştirmediğini belirten yeşil-beyazlı kulübün başkanı,şunları söyledi:

“801 kişi askıda, eğer aidatlarını ödemezlerseüyelikten düşecekler. 2 bin 70 kişi daha 150 TL ödemezlerse askıya alınacaklar.Yani siz Bursaspor’u düşünün. Üyelerden yarısı ödeme yapmamış. Pazartesi songün.”

 

“Değerini bulan her futbolcuyu gönderebiliriz”

Değerini bulan her futbolcuyu gönderebileceklerininaltını çizen Ay, “Şu an durumumuz böyle. Bizim ihtiyacımız 1 santrfor bir tanede kanat alınır. Daha fazlasına ihtiyaç yok. 2+2’nin 4 etmediği bence teksektör. İyi olsun diye alıyorsunuz, oynuyor, 5-6 maç sonra yatıyor. Oynamayıncaduygusallaşıyorlar. Burada Afrikalı futbolcular da var. Tam profesyoneldeğiller. İyi yoldayız. Geçen sene kadromuzun maliyeti 22 milyon Euro’ydu. Busene 14-15 milyon Euro. Gelecek seneler daha aşağı düşürmemiz lazım. Bizimaşağıdan gelen oyuncularımız yeteri kadar var. Alt yapıdan 2-3 oyuncu gelsebelki o zaman transfere ihtiyaç olmayacak” açıklamasını yaptı.

 

“Çocukların hiç birini geri çevirmiyoruz”

Tribünlere kaçak girişlerle alakalı sorulan soruyaise Bursaspor Başkanı Ali Ay, şu cevabı verdi:

“Son maçta kaçak giriş olmadı. Kamera sistemodamızda görevli arkadaşlar var. Olaya anında müdahale ediliyor. Mevcutstadımızda aşağı yukarı 2 bin üzerinde görevli var. Kimsenin görmediği çocuklarvar. Biz gelen çocukların hiç birini geri çevirmiyoruz. 7 yaş sınırı var. Amaçocuklarımızın geri dönmesini istemiyoruz. Bununla ilgili büyük sıkıntımızkalmadı. Hepimiz Bursasporluyuz. Bursaspor menfaati için uğraş veriyoruz. Bazıkulüp taraftarları illegal ürün satışlarını kendisi engellemiş. Bizde busatışlar yapılıyor, maalesef taraftar da gidip bunu alıyor. Senede 1 tane al,ama Bursaspor lisanslı ürün al. Kaçak giren varsa buna müdahale et. Kendisiparası vermiş, almış başkası kaçak giriyorsa bunu şikayet et. BunlarBursaspor’a zarar veriyor.”

 

“Her maç 100 tane koltuk kırılıyor”

Bu sezon 17 bin kombinenin satıldığı bilgisini deveren Ay, “Son maça 17 binin altında taraftar gelmesine ben üzülüyorum. Her maçsonu 100 tane koltuk kırılıyor. Biz bunu dışarıdan parayla alıyoruz. 1 koltuk10 TL. 100 koltuk 10 bin TL yapıyor. 50-70 bin de ceza alıyoruz. 80 bin TLeder. Siz 50 bin TL için takla atıyoruz. Artık biz bu işi bitirelim”ifadelerini kullandı.

 

“VAR sisteminin yanındayım, doğru uygulanmalı”

VAR sistemiyle ilgili de değerlendirme yapan BaşkaAli Ay, “Yusuf Namoğlu ile görüştüğümde ofsaytlarda kesinlikle hata olmazdiyor. Orada hemen 3 boyutlu çizilip müdahale ediliyor. Penaltılarla ilgili;'Bursasporlu olarak size göre penaltı, bazılarına göre değil' dedi. Hakikatenonların işi de zor. Karar vermek zor. Ben VAR'ın kesinlikle yanındayım. Doğruuygulanmalı. Uygulanmada hata var. Hakemlerin biraz daha inisiyatif almasılazım. Eğer VAR sistemi olmasaydı şimdi 3 tane İstanbul takımı alt altadizilmiş olabilirdi” diye konuştu.

 

“Ali Koç başkana üzülüyorum”

Fenerbahçe'nin mevcut durumundan dolayı Başkan AliKoç'a üzüldüğünü söyleyen Ay, “Hakikaten çok naif, beyefendi birisi. Olayıprofesyonelce gören biri. Herkes muhakkak sportif direktör olsun diyor. Buna nehocalar, ne yönetici, ne futbolcular alışık. Fenerbahçe’ye getirdiler, yapılantransferleri gördünüz” şeklinde konuştu.

Medya ve İletişimden Sorumlu Yönetim Kurulu ÜyesiNihat Arı ise, “Bursaspor TV’nin Digitürk ile bize olan maliyeti yıllık 219 bindolar+KDV. Şu anda 1 buçuk milyon TL maliyeti vardı. Hem reklam alanlarınıkendimiz pazarlayalım, hem de Bursaspor’u geniş kitlelere ulaştıralım diyeYoutube’da yayın yapacağız. Geniş kitlelere ulaşıyoruz. Digitürk ile anlaşmamız1 Ocak itibariyle sona eriyor. 73. kanaldan çıkıyoruz. Bursaspor TV kapanmıyor.Aynen devam ediyor. Sadece Yotube’dan yayın yapılacak” dedi.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

BURSASPOR FİKSTÜRÜ

 • 1

  BURSASPOR

  3

  TRABZONSPOR

 • 2

  FENERBAHÇE

  1

  BURSASPOR

 • 2

  ANTALYASPOR

  0

  BURSASPOR

 • 2

  OSMANLISPOR

  1

  BURSASPOR

 • 1

  BURSASPOR

  0

  KAYSERİSPOR

 • 5

  GALATASARAY

  0

  BURSASPOR

 • 2

  BURSASPOR

  2

  BEŞİKTAŞ

 • 3

  ALANYASPOR

  1

  BURSASPOR

 • 0

  BURSASPOR

  3

  İ.BAŞAKŞEHİR

 • 1

  BURSASPOR

  1

  G.BİRLİĞİ

 • 0

  BURSASPOR

  1

  FENERBAHÇE

 • 0

  KONYASPOR

  3

  BURSASPOR

 • 2

  BURSASPOR

  1

  KARABÜKSPOR

 • 2

  KASIMPAŞA

  2

  BURSASPOR

 • 4

  BURSASPOR

  0

  ANTALYASPOR

 • 3

  BURSASPOR

  1

  OSMANLISPOR

 • 3

  KAYSERİSPOR

  1

  BURSASPOR

 • 1

  BURSASPOR

  2

  GALATASARAY

 • 3

  BURSASPOR

  0

  AKHİSAR BGS

 • 2

  BEŞİKTAŞ

  1

  BURSASPOR

 • 3

  BURSASPOR

  2

  ALANYASPOR

 • 1

  İ.BAŞAKŞEHİR

  0

  BURSASPOR

SONRAKİ HABER

Kamp kadrosunda şu isimler bulunuyor:

Kamp kadrosunda şu isimler bulunuyor: